اتصالات گالوانیزه جورج فیشر


اتصالات گالوانیزه با برندهای متفاوتی در بازار موجود هستند که یکی از نام آشناترین این برندها مربوط می شود به اتصالات گالوانیزه جورج فیشر که دارای کیفیت بسیار بالایی است. اتصالات گالوانیزه جورج فیشر دارای سبد کاملی از محصولات گالوانیزه است که از سایز 1/2 اینچ الی 4 اینچ و در برخی از اقلام تا سایز 6 اینچ جواب‌گوی نیاز پروژه‌ها است.

اتصالات گالوانیزه جورج فیشر


جهت استعلام قیمت اتصالات جورج فیشر (+GF+) با کارشناسان رادیس پایپ تماس حاصل فرمایید:

22569537 - 021

اتصالات گالوانیزه جورج فیشر

اتصالات گالوانیزه به‌طور کلی برای ادامه روند لوله‌کشی به‌کار می رود. همچنین از این اتصالات گالوانیزه برای هدایت جریان، انشعاب گرفتن، تغییر سایز و ... استفاده می‌شود. اتصالات گالوانیزه جورج فیشر به علت پوششی که از فلز روی دارند، دارای ظاهری سفید رنگ هستند.

 دلیل استفاده از اتصالات دنده‌ای به صورت گالوانیزه، مقاومت بالای آن‌ها در برابر خوردگی و زنگ زدگی است. از اتصالات گالوانیزه برای اتصال لوله‌های گالوانیزه استفاده می‌شود؛ به همین دلیل است که لوله‌های گالوانیزه به صورت روپیچ دنده شده است.

جورج فیشر یکی از برندهای مطرح اتصالات گالوانیزه است که اصالت آن به کشور سوییس بر می‌گردد و از کیفیت و آب‌بندی مناسبی برخوردار است. رقبای اصلی اتصالات گالوانیزه جورج فیشر، برندهای اتصالات گالوانیزه توپی برزیل و اتصالات گالوانیزه مک چین هستند. 


استاندارد اتصالات گالوانیزه جورج فیشر

اتصالات به صورت کلی به سه دسته فلنجی، جوشی و دنده‌ای تقسیم‌بندی می‌شوند که اتصالات گالوانیزه جورج فیشر جزو اتصالات دنده‌ای به حساب می‌آید. اتصالات گالوانیزه جورج فیشر مخصوص لوله‌کشی در بخش آب‌رسانی و استاندارد دنده‌های این اتصالات به صورت BTS است.


انواع اتصالات گالوانیزه جورج فیشر

اتصالات گالوانیزه جورج فیشر سوییس با علامت +GF+ شامل انواع مختلف اتصالات است که در ادامه به معرفی هر کدام از آن‌ها می‌پردازیم:


زانو گالوانیزه جورج فیشر

زانو گالوانیزه جورج فیشر برای تغییر جهت جریان به صورت 90 درجه و 45 درجه طراحی شده است که نوع رزوه‌کاری لبه‌های ابتدایی و انتهایی آن به صورت توپیچ در نظر گرفته شده است. نوعی دیگر از زانو گالوانیزه به نام زانو گالوانیزه چپقی نیز طراحی و تولید شده است که یک طرف آن به‌صورت توپیچ و طرف دیگر آن به‌صورت روپیچ است.

سه‌راه گالوانیزه جورج فیشر

سه‌راه گالوانیزه جورج فیشر مخصوص انشعاب گرفتن از خط لوله است. گاهی اوقات لازم است از خط اصلی لوله گالوانیزه برای قسمت‌های دیگر انشعاب گرفته شود که این وظیفه به عهده سه‌راه گالوانیزه است. 

سه‌راه گالوانیزه جورج فیشر به دو صورت سه‌راه مساوی و سه‌راه تبدیلی تولید و عرضه می‌گردد. سه‌راه گالوانیزه جورج فیشر نیز به صورت توپیچ طراحی و تولید می‌شود. در سه‌راه مساوی، سایز هر سه مجرای ورودی و خروجی و انشعاب یکسان بوده و در سه راه تبدیلی، مجرای ورودی و خروجی هم سایز و بزرگ‌تر از سایز انشعاب است.


تبدیل گالوانیزه جورج فیشر

تبدیل گالوانیزه جورج فیشر در مواقعی استفاده می‌شود که نیاز است سایز لوله تغیر یابد. به عبارت دیگر، برای اتصال دو لوله با سایزهای نامساوی از تبدیل گالوانیزه استفاده می‌شود. بنابراین، همان‌طور که متوجه شدید، سایز دو سر تبدیل گالوانیزه متفاوت است. رزو.ه‌کاری تبدیل گالوانیزه به گونه‌ای است که یک طرف آن روپیچ و طرف دیگر توپیچ باشد.

بوشن گالوانیزه جورج فیشر

بوشن گالوانیزه جورج فیشر برای امتداد و ادامه خط لوله گالوانیزه مورد استفاده قرار می‌گیرد. هنگامی که بخواهیم دو لوله گالوانیزه را به یک‌دیگر متصل کنیم، به علت روپیچ بودن لوله‌ها نمی‌توان آن‌ها را به‌صورت مستقیم به یک‌دیگر متصل کرد و برای این کار می‌بایست از بوشن‌های گالوانیزه که در هر دو سمت توپیچ است، استفاده می‌شود. سایز هر دو سر بوشن گالوانیزه یکسان است و برای اتصال لوله‌های با سایز یکسان استفاده می شوند.


درپوش گالوانیزه جورج فیشر

درپوش گالوانیزه جورج فیشر برای مسدود کردن انتهای خط لوله‌کشی گالوانیزه مورد استفاده قرار می‌گیرد. درپوش  گالوانیزه به صورت توپیچ طراحی و تولید می‌شوند تا بتوانند لوله گالوانیزه را که رزوه‌کاری آن به‌صورت روپیچ است، مسدود کند.

مهره ماسوره گالوانیزه جورج فیشر

مهره ماسوره گالوانیزه برای سهولت باز و بسته کردن شیرآلات برنجی، تجهیزات اندازه‌گیری و به طور کلی ایجاد نقطه اتصال ضد نشتی کاربرد دارد و به نوعی فضای آزاد برای نصب و یا خارج کردن شیرآلات برنجی و یا سایر اتصالات از خط لوله‌کشی فراهم می‌کند. مهره ماسوره‌ها از اقلام مهمی هستند که آب‌بندی و عدم نشتی آن‌ها بسیار مهم است


مغزی گالوانیزه جورج فیشر

مغزی گالوانیزه برای برقراری اتصال بین دو بخش توپیچ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای آب‌بندی بهتر و تأمین عدم نشتی از محل رزوه‌های اتصالات گالوانیزه جورج فیشر می‌بایست از اقلامی همچون نوار تفلون، خمیر لوله کشی، کنف و ... استفاده کرد.


مشاهده محصولات گالوانیزه جورج فیشر