عایق الاستومری

نمایندگی فروش عایق الاستومریدر بحث تأسیسات صنعتی و یا ساختمانی، برای کم کردن تلفات حرارتی سطوح مختلف ساختمان، لوله‌ها، کانال‌ها، مخازن و جلوگیری از نفوذ رطوبت و انتقال صدا، از مواد و مصالحی به نام «عایق الاستومری» استفاده می‌شود. عایق‌های حرارتی و برودتی مصالحی هستند که برای جلوگیری از انتقال حرارت استفاده می‌شوند.

انواع عایق الاستومری موجود در رادیس پایپ:

  • عایق الاستومری لوله ای ساده
  • عایق الاستومری لوله ای با روکش آلومینیوم
  • عایق الاستومری رولی ساده
  • عایق الاستومری رولی پشت چسبدار
  • عایق الاستومری با روکش آلومینیوم

عایق‌ الاستومری از سال 1950 وارد صنعت شدد و به مرور زمان پیشرفت‌هایی داشت که در ادامه به آن می‌پردازیم. معرفی این نوع از عایق‌ها و سایر مواد پایه پلیمری به عنوان مهم‌ترین جابه‌جایی صنعتی از مواد طبیعی نظیر چوب پنبه به مواد سنتتیک و شیمیایی تلقی می‌شود. 

پس از این جابه‌جایی و پیدایش عایق‌ الاستومری، استفاده از آن‌ها به سرعت مورد استقبال عمومی قرار گرفت. یکی از دلایل اولیه رشد سریع استفاده از عایق الاستومری، نیاز به انواع سدهای رطوبتی برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و بخار آب بود. 

این عایق‌ به اشکال و ابعاد مختلف (رولی، ورقه‌ای و لوله‌ای) به‌راحتی در دسترس همگان قرار گرفت، به‌همین دلیل استفاده عمومی از عایق الاستومری به‌خصوص در موارد لوله‌کشی، کانال‌کشی و سیستم‌های تبرید گسترش یافت. 

عایق‌ الاستومری جایگزین ساده‌تری برای سایر مواد و مصالح عایق‌کاری است؛ زیرا این قابلیت را دارد که به شکل مطمئنی به انواع سطوح متصل شود، نصب آن‌ راحت و سریع بوده و عملکرد آن بر اثر رطوبت یا پارگی‌های مختصر مختل نمی‌شود.

به دلیل آگاهی از تاثیر این عایق‌ها بر افزایش کیفیت هوای داخلی (IAQ)، تقاضا برای عایق الاستومری، طی دو دهه به شدت افزایش یافت. از آن جایی که عایق‌های الاستومری فاقد فرمالدیید بوده و ترکیبات آلی فرار ( VOC) به مقدار بسیار پایینی در آن‌ها موجود است، به سرعت مورد تایید طرفداران محیط زیست و کیفیت هوا قرار گرفت.

عایق الاستومری به انواع مختلف از جمله تولید داخل و وارداتی تقسیم می‌شود که برای استعلام قیمت و مشاوره پیش از خرید می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید:

 021-66684976