اتصالات گالوانیزه جورج فیشر


اتصالات گالوانیزه با برندهای متفاوتی در بازار موجود هستند که یکی از نام آشناترین این برندها مربوط می شود به اتصالات گالوانیزه جورج فیشر که دارای کیفیت بسیار بالایی است. اتصالات گالوانیزه جورج فیشر دارای سبد کاملی از محصولات گالوانیزه است که از سایز 1/2 اینچ الی 4 اینچ و در برخی از اقلام تا سایز 6 اینچ جواب‌گوی نیاز پروژه‌ها است.

اتصالات گالوانیزه جورج فیشر


جهت استعلام قیمت اتصالات جورج فیشر (+GF+) با کارشناسان رادیس پایپ تماس حاصل فرمایید:

66684976 - 021

اتصالات گالوانیزه جورج فیشر

اتصالات گالوانیزه به‌طور کلی برای ادامه روند لوله‌کشی به‌کار می رود. همچنین از این اتصالات گالوانیزه برای هدایت جریان، انشعاب گرفتن، تغییر سایز و ... استفاده می‌شود. اتصالات گالوانیزه جورج فیشر به علت پوششی که از فلز روی دارند، دارای ظاهری سفید رنگ هستند.

 دلیل استفاده از اتصالات دنده‌ای به صورت گالوانیزه، مقاومت بالای آن‌ها در برابر خوردگی و زنگ زدگی است. از اتصالات گالوانیزه برای اتصال لوله‌های گالوانیزه استفاده می‌شود؛ به همین دلیل است که لوله‌های گالوانیزه به صورت روپیچ دنده شده است.

جورج فیشر یکی از برندهای مطرح اتصالات گالوانیزه است که اصالت آن به کشور سوییس بر می‌گردد و از کیفیت و آب‌بندی مناسبی برخوردار است. رقبای اصلی اتصالات گالوانیزه جورج فیشر، برندهای اتصالات گالوانیزه توپی برزیل و اتصالات گالوانیزه مک چین هستند. 

اتصالات گالوانیزه جورج فیشر

استاندارد اتصالات گالوانیزه جورج فیشر

اتصالات به صورت کلی به سه دسته فلنجی، جوشی و دنده‌ای تقسیم‌بندی می‌شوند که اتصالات گالوانیزه جورج فیشر جزو اتصالات دنده‌ای به حساب می‌آید. اتصالات گالوانیزه جورج فیشر مخصوص لوله‌کشی در بخش آب‌رسانی و استاندارد دنده‌های این اتصالات به صورت BTS است.


انواع اتصالات گالوانیزه جورج فیشر

اتصالات گالوانیزه استاندارد از زمانی که لوله‌های با طول عمر بالا ابداع شدند مرسوم شد. اتصالات گالوانیزه جورج فیشر از جمله این اتصالات استاندارد است که به سرعت جایگزین نمونه‌های قدیمی‌تر شد. در دسترس بودن این اتصالات و قطعات جانبی آن‌ها یکی دیگر از مزایای آن‌ها است. 

اتصالات گالوانیزه جورج فیشر طیف گسترده‌ای از محصولات را شامل می‌شود و دست شما را در طراحی سیستم لوله‌کشی باز می‌گذارد. ویژگی‌های اتصالات جورج فیشر نظیر پوشش گالوانیزه گرم، آن‌ها را برای استفاده در سیستم‌های آب آشامیدنی، سیستم‌های مقاوم در برابر خوردگی، سیستم‌های پرفشار و بسیاری از حوزه‌های دیگر مناسب می‌کند. 

اتصالات گالوانیزه جورج فیشر سوییس با علامت +GF+ شامل انواع مختلف اتصالات است که در ادامه به معرفی هر کدام از آن‌ها می‌پردازیم:


زانو گالوانیزه جورج فیشر

زانو گالوانیزه جورج فیشر برای تغییر جهت جریان به صورت 90 درجه و 45 درجه طراحی شده است که نوع رزوه‌کاری لبه‌های ابتدایی و انتهایی آن به صورت توپیچ در نظر گرفته شده است. نوعی دیگر از زانو گالوانیزه به نام زانو گالوانیزه چپقی نیز طراحی و تولید شده است که یک طرف آن به‌صورت توپیچ و طرف دیگر آن به‌صورت روپیچ است.

سه‌راه گالوانیزه جورج فیشر

سه‌راه گالوانیزه جورج فیشر مخصوص انشعاب گرفتن از خط لوله است. گاهی اوقات لازم است از خط اصلی لوله گالوانیزه برای قسمت‌های دیگر انشعاب گرفته شود که این وظیفه به عهده سه‌راه گالوانیزه است. 

سه‌راه گالوانیزه جورج فیشر به دو صورت سه‌راه مساوی و سه‌راه تبدیلی تولید و عرضه می‌گردد. سه‌راه گالوانیزه جورج فیشر نیز به صورت توپیچ طراحی و تولید می‌شود. در سه‌راه مساوی، سایز هر سه مجرای ورودی و خروجی و انشعاب یکسان بوده و در سه راه تبدیلی، مجرای ورودی و خروجی هم سایز و بزرگ‌تر از سایز انشعاب است.


تبدیل گالوانیزه جورج فیشر

تبدیل گالوانیزه جورج فیشر در مواقعی استفاده می‌شود که نیاز است سایز لوله تغیر یابد. به عبارت دیگر، برای اتصال دو لوله با سایزهای نامساوی از تبدیل گالوانیزه استفاده می‌شود. بنابراین، همان‌طور که متوجه شدید، سایز دو سر تبدیل گالوانیزه متفاوت است. رزو.ه‌کاری تبدیل گالوانیزه به گونه‌ای است که یک طرف آن روپیچ و طرف دیگر توپیچ باشد.

بوشن گالوانیزه جورج فیشر

بوشن گالوانیزه جورج فیشر برای امتداد و ادامه خط لوله گالوانیزه مورد استفاده قرار می‌گیرد. هنگامی که بخواهیم دو لوله گالوانیزه را به یک‌دیگر متصل کنیم، به علت روپیچ بودن لوله‌ها نمی‌توان آن‌ها را به‌صورت مستقیم به یک‌دیگر متصل کرد و برای این کار می‌بایست از بوشن‌های گالوانیزه که در هر دو سمت توپیچ است، استفاده می‌شود. سایز هر دو سر بوشن گالوانیزه یکسان است و برای اتصال لوله‌های با سایز یکسان استفاده می شوند.


درپوش گالوانیزه جورج فیشر

درپوش گالوانیزه جورج فیشر برای مسدود کردن انتهای خط لوله‌کشی گالوانیزه مورد استفاده قرار می‌گیرد. درپوش  گالوانیزه به صورت توپیچ طراحی و تولید می‌شوند تا بتوانند لوله گالوانیزه را که رزوه‌کاری آن به‌صورت روپیچ است، مسدود کند.

مهره ماسوره گالوانیزه جورج فیشر

مهره ماسوره گالوانیزه برای سهولت باز و بسته کردن شیرآلات برنجی، تجهیزات اندازه‌گیری و به طور کلی ایجاد نقطه اتصال ضد نشتی کاربرد دارد و به نوعی فضای آزاد برای نصب و یا خارج کردن شیرآلات برنجی و یا سایر اتصالات از خط لوله‌کشی فراهم می‌کند. مهره ماسوره‌ها از اقلام مهمی هستند که آب‌بندی و عدم نشتی آن‌ها بسیار مهم است


مغزی گالوانیزه جورج فیشر

مغزی گالوانیزه برای برقراری اتصال بین دو بخش توپیچ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای آب‌بندی بهتر و تأمین عدم نشتی از محل رزوه‌های اتصالات گالوانیزه جورج فیشر می‌بایست از اقلامی همچون نوار تفلون، خمیر لوله کشی، کنف و ... استفاده کرد.


سیاست شرکت جورج فیشر

شرکت تولید کننده اتصالات گالوانیزه جورج فیشر تنها راه موفقیت خود را رعایت الزامات مشتریانش در مورد عملکرد محصولات، موجودی محصولات، تحویل به موقع، قیمت مناسب و خدمات مطلوب می‌داند. هدف شرکت تولید کننده اتصالات گالوانیزه جورج فیشر، بهبود رضایت مشتری، بهبود خدمات تحویل محصول و ارتقا و بهبود مداوم سیستم‌ها جهت اطمینان از تولید محصولات با کیفیت بالا و در عین حال، احترام به محیط زیست، سلامت عمومی و ایمنی در تمام فرایندهای شرکت است. 

تولید کننده اتصالات گالوانیزه جورج فیشر این اهداف را از طریق استقرار سیستم مدیریت یکپارچه دنبال می‌کند. این سیستم مدیریت یکپارچه منطبق بر  EN ISO 9001, EN ISO 14001 und BS OHSAS 18001 است.


تست کیفیت اتصالات گالوانیزه جورج فیشر

تمامی اتصالات گالوانیزه جورج فیشر بر اساس استانداردهای تعیین شده توسط شرکت، به صورت شخصی تست می‌شوند تا اطمینان حاصل شود محصولی که قرار است به دست مشتری برسد، از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد و خللی در عملکرد آن وجود نداشته باشد. حتی به منظور اطمینان از کیفیت اتصالات گالوانیزه جورج فیشر، در آن دسته از اتصالات از جمله مهره ماسوره که از چند قطعه تشکیل شده است، تست فشار بر روی قطعات نیز انجام می‌شود.


موارد کاربرد اتصالات گالوانیزه جورج فیشر

اتصالات گالوانیزه جورج فیشر برای انتقال مایعات و گازها تا حد فشار و دمای مشخص شده در استاندارد ISO 49 and EN 10242 استفاده می‌شوند. تست آب‌بندی تمامی اتصالات گالوانیزه جورج فیشر به صورت تک به تک و روی تمام محصولات انجام می‌شود. فشاری که برای تست اتصالات جورج فیشر اعمال می‌شود بالاتر از فشار تعیین شده در استاندارد است. این کار به منظور حصول اطمینان از عملکرد صحیح اتصالات در خداکثر فشارهای تعیین شده در استاندارد انجام می‌شود. 

فشارها و دماهای مشخص شده در جدول زیر برای تست اتصالات گالوانیزه جورج فیشر اعمال می‌شود. اعداد مشخص شده در این جدول برای تمامی اتصالات جورج فیشر استفاده می‌شود مگر در مواردی که به دلیل شرایط خاص تست (به طور مثال تست ویژه اتصالات تحت فشار بالا) معیارهای متفاوتی در نظر گرفته شده باشد. 

دمای کارکرد (درجه سانتی‌گراد)
حداکثر فشار کارکرد (بار)
منفی 20 تا مثبت 120 درجه سانتی‌گراد
بین 120 تا 300 درجه سانتی‌گراد
300 درجه سانتی‌گراد
25 بار
مقادیر محاسبه شده به روش درون‌یابی
20 بار


اتصالات گالوانیزه جورج فیشر برای فشارهای بالای 25 بار در سایزهای 3/8 تا 3 اینچ تولید می‌شود. این اتصالات تحت تست‌های مجزا (با فشار تست 100 بار) قرار می‌گیرند.  

اتصالات گالوانیزه جورج فیشر که برای آب آشامیدنی استفاده می‌شود، به روش گالوانیزه گرم پوشش داده می‌شوند. در این اتصالات، لایه محافظ تشکیل شده از طریق گالوانیزه گرم که شامل چندین لایه آلیاژ آهن- روی می‌شود توسط روی خالص پوشش داده می‌شود. در حالت عادی، همکاری مثبت معیارهای تاثیرگذار، تشکیل لایه بیرونی با حذف طبیعی لایه روی خالص همراه می‌شود. برای دستیابی به این هدف و به منظور جلوگیری از آسیب‌های ناشی از خوردگی، رعایت الزامات تعریف شده در استاندارد EN 12502-3 در دستور کار قرار می‌گیرد. 

 اگر بخواهیم به‌طور خلاصه بیان کنیم، در اتصالات گالوانیزه جورج فیشر که برای آب آشامیدنی استفاده می‌شود، موارد زیر در نظر گرفته می‌شود:

  • ویژگی و خصوصیات متریال مورد استفاده برای اتصالات
  • کیفیت آب
  • شرایط عملیات (فشار، دما و شرایط محیط)
  • طراحی و نصب سیستم لوله کشی

با هدف ایجاد شرایط بهداشتی برای آب آشامیدنی ، DIN 50930 آلمان در آخرین نسخه خود در اکتبر 2013 الزامات اضافی را تعریف کرده است. این الزامات از یک طرف به ترکیب شیمیایی لایه روی و از سوی دیگر به شرایط آب اشاره دارد. در این استاندارد اتصالات و لوله های فولادی تحت اصطلاح "مواد آهن گالوانیزه گرم" قرار می گیرند.

جورج فیشر با استفاده از روی خام خالص، بازرسی‌های مستمر و آنالیز حمام روی، الزامات مربوط به لایه روی را تامین می‌کند. 


استانداردسازی و گواهینامه

جورج فیشر به‌طور فعال در استانداردسازی برای اتصالات گالوانیزه و عملکرد این محصولات و همچنین پروژه‌های با اهمیت ملی و بین‌المللی مشارکت دارد. این مشارکت شامل مدیریت و نظارت بر مقررات فعلی و مقررات بسیار مهم تعیین شده در چشم‌انداز آتی صنعت می‌شود. به‌طور مثال، می‌توان به بخشنامه تجهیزات تحت فشار 2014/68/EU، مقررات مربوط به محصولات ساختمانی به شماره 305/2011، بخشنامه RoHS 2011/65/EU و REACH اشاره کرد.

اتصالات گالوانیزه جورج فیشر تاییدیه‌های ملی را برای استفاده در کاربردهای مهم، به‌ویژه، در سیستم‌های انتقال گاز و خطوط آب آشامیدنی کسب کرده است. 


قابلیت استفاده مجدد از اتصالات گالوانیزه جورج فیشر

اتصالات رزوه‌ای که به‌صورت استاندارد و صحیح تولید شده باشند، در طول زمان تغییر شکل نمی‌دهند و مجددا می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. این مساله به‌خصوص زمانی اهمیت پیدا می‌کند که طراحی خط لوله تغییر می‌کند و نمی‌خواهید این مساله هزینه سنگینی را به شما متحمل کند. در این شرایط، می‌توانید اتصالات گالوانیزه جورج فیشر را مجددا در سیستم جدید استفاده کنید. این مورد در مورد لوله‌هایی که در کاربرد قبلی دچار تغییر شکل طولی شده‌اند صدق نمی‌کند. بنابراین، تا حد امکان، از استفاده مجدد از لوله‌ها پرهیز کنید.


جوشکاری اتصالات گالوانیزه جورج فیشر

مواد EN-GJMW-400-5 که برای اتصالات جورج فیشر استفاده می‌شود برای جوشکاری و لحیم کاری مناسب نیست. تجزیه و تحلیل شیمیایی این ماده با مواد جوش‌پذیر، به‌ویژه از نظر محتوای سیلیکون، گوگرد، منگنز و کربن متفاوت است.

شرایط لازم برای جوشکاری حداکثر مقدار کربن 0.3٪ است که با یک عملیات حرارتی اضافی می توان به دست آورد. به طور خلاصه، تنها متریالEN-GJMW-400-5 برای جوشکاری پس از عملیات حرارتی اضافی مناسب است.


متریال آب‌بندی اتصالات رزوه‌ای جورج فیشر

در اتصالات رزوه‌ای، متریال آب‌بندی نقش پرکردن فضاهای خالی ناشی از اختلاف غیرقابل اجتناب بین اندازه‌های اسمی تعیین شده و محصول تولید شده را ایفا می‌کنند. همچنین، بار کششی، تنش فشاری و خمشی در محل رزوه‌کاری شده نیز توسط این متریال آب‌بندی جذب می‌شود. برای آب‌بندی اتصالات رزوه‌ای جورج فیشر باید از متریالی استفاده کرد که سخت شونده نباشند و حبس هوا در آنها اتفاق نیفتد. در صورتی که از نوارهای تفلون برای آب‌بندی استفاده می‌کنید، این نوارها نبایند از جنس سخت شونده باشند. 

آب‌بندی اتصالات مورد استفاده در خطوط انتقال سوخت، نفت و همچنین، خطوط پرفشار نیازمند توجه بیشتر است و در صورت لزوم باید طبق استانداردهای تعریف شده برای آن مورد خاص انجام شود.