در سال های اخیر یکی از توان مند ترین قطب های تولید لوله و اتصالات پلیکا، شهر زیبای گلپایگان است و یکی از واحد های تولیدی بزرگ و با کیفیت تولید لوله و اتصالات پلیمری در شهر گلپایگان، شرکت پلیمر گلپایگان می باشد. این واحد تولیدی با درک نیاز روز جامعه برای توسعه سیستم های انتقال آب و فاضلاب در سال 1361 تاسیس گردید و با بیش از سه دهه تجربه در صنعت لوله و اتصالات تا کنون در حال فعالیت مستمر و بسیار عالی می باشد. این شرکت در طول سال های فعالیت خود همواره افزایش رضایت مشتری را مد نظر داشته و بهبود و ارتقاء کیفیت محصولات را سرلوحه کار خود قرار داده است.

شرکت پلیکا پلیمر گلپایگان در سال 1378 از سوی سازمان تحقیقات و استاندارد ایران به عنوان واحد نمونه کشوری انتخاب شد. این شرکت اولین صادر کننده لوله و اتصالات (PVC) به کشور های اروپایی و غربی است و همین امر نشان دهنده سطح بالای محصولات این برند می باشد.

لیست محصولات و قیمت لوله و اتصالات پلیکا پلیمر گلپایگان، از کامل ترین لیست قیمت های پلیکا در ایران به شمار می رود. و محصولات این شرکت از نظر کیفیت در رده بسیار بالایی قرار دارند. و بسیاری از مجریان در ساختمان های خود برای سیستم فاضلابی از لوله و اتصالات پلیکا پلیمر گلپایگان استفاده می کنند که انتخاب بسیار خوب و دقیقی است.

در میان تمامی تولید کنندگان لوله و اتصالات در ایران، شرکت پلیمر گلپایگان مبتکر طرح های نوین بوده و در جهت جلب رضایت مشتری و کاهش مشکلات مصرف کنندگان، محصولات جدیدی را تولید می کند. همچنین این شرکت جهت دست یابی به اهداف کیفی خود که تامین رضایت کارفرمایان می باشد، علاوه بر ارائه محصولات با کیفیت بالا و استاندارد، همواره پشتیبانی پس از فروش و خدمات بالایی را برای مصرف کنندگان محترم خود در نظر میگیرد تا خریداران با اطمینان خاطر کامل محصولات این شرکت را انتخاب کنند.

شرکت پلیکا پلیمر گلپایگان  با استفاده از کادری مجرب، دارای تولیدات متنوع بوده و همچنین طرح های نوین و خلاقانه ای در بخش کشاورزی و ساختمانی به بازار عرضه نموده است. این شرکت هم زمان با اتحادیه اروپا، ترکیبات سربی را از کلیه محصولات تولیدی خود حذف کرده است و روی لوله های فاضلابی خود عبارت بدون سرب و بدون فلزات سنگین را درج کرده است.

بهترین برند در زمینه تولید لوله و اتصالات پلیکای گلپایگان شرکت پلیمر گلپایگان می باشد که محصولات این گروه تولیدی فقط با نام پلیمر گلپایگان اصلی (PG)تولید و عرضه می گردد. 

پس از معرفی شرکت پلیکا پلیمر گلپایگان و آشنایی با خط مشی کلی این شرکت ، جهت معرفی محصولات این برند ابتدا مختصری درباره لوله و اتصالات پلیکا توضیح می دهیم تا بهتر با محصولات این شرکت آشنا شویم.

پلیکا چیست:

در جوامع کنونی، سیستم های انتقال آب آشامیدنی، جمع آوری و دفع آب های سطحی و فاضلاب ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. و به همین دلیل اگر در مسیر لوله کشی قسمتی از قطعات دچار ایراد شوند و یا نشتی داشته باشند، باعث آلودگی محیط زیست می شوند. و همچنین خروج آب از سیستم فاضلابی نیز ممکن است خاک زیر پی ساختمان را شسته و موجب نشست ساختمان و یا سازه مورد نظر بشود.

از سوی دیگر در برخی از جوامع بزرگ، سیستم های فاضلابی به کار رفته علیرغم تازه تاسیس بودن خود، کیفیت لازم را نداشته و از همان ابتدا دچار مشکل می شوند. دلیل عمده ای که باعث بروز این مشکل می شود، معضل خوردگی لوله ها است که متاسفانه این مورد پدیده ای برگشت نا پذیر محسوب می شود.

وقتی این موارد با لا اتفاق بیفتد، موجب بالا رفتن هزینه های سیستم لوله کشی فاضلابی می شود. این هزینه ها شامل مخارج اولیه مانند مواد اولیه و نصب و یا هزینه های دراز مدت مانند نگهداری و تعمیر و تعویض خطوط لوله می باشد.

امروزه یکی از مطمئن ترین محصولات جهت استفاده در خطوط فاضلابی، لوله و اتصالات تشکیل شده از پی وی سی ها هستند که در مقایسه با سایر محصولات پلیمری، دوام و ضریب اطمینان بالاتری دارند.

*پلیکا به طور کلی به سه دسته زیر تقسیم می شوند:

1. پلیکا معمولی یا پلیکا فشار ضعیف (ارزان ترین نوع پلیکا)

2. پلیکای نیمه قوی

3. پلیکای فشار قوی

پلیکا معمولی: پلیکای معمولی یا پلیکای فشار ضعیف عموما جهت سیستم تهویه ساختمان (سیستم هواکشی ساختمان) مورد استفاده قرار میگیرد.

پلیکا نیمه قوی: از این نوع از پلیکا ها عموما جهت سیستم فاضلابی ساختمان ها استفاده می کنند و البته کاربرد دیگر این مدل از لوله ها جهت غلاف برای محافظت انواع کابل برق می باشد.

پلیکا فشار قوی: سیستم فاضلاب صنعتی به خصوص کارخانه ها فشار بسیار زیادی را به لوله کشی فاضلاب تحمیل می کند، از این رو جهت استفاده در این سازه ها پیشنهاد می شود از پلیکای فشار قوی استفاده شود که تحمل فشار بالا را دارد. البته این نوع از پلیکا ها همانند نمونه نیمه قوی جهت محافظت از کابل برق ها به عنوان غلاف نیز کاربرد دارند.

*پس از آشنایی مختصر با لوله و اتصالات پلیکا در ادامه متن نگاهی کلی به لیست قیمت محصولات شرکت پلیکا پلیمر گلپایگان کرده و موارد مصرف این محصولات را بررسی می کنیم. پس تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

گروه تولیدی پلیکا پلیمر گلپایگان محصولات تولیدی خود را در سه دسته اصلی به شرح زیر تقسسیم بندی نموده است:

1. لوله: بخش لوله ها شامل زیر مجموعه های زیر هستند.

*. لوله های پوش فیت

*. لوله های ساده

*. لوله های چسبی

*. لوله های برقی

*. لوله های جدار چاه یا رزوه ای

2. اتصالات: انواع اتصالات به شرح زیر هستند.

*. انواع اتصالات فاضلابی چسبی

*. انواع اتصالات فاضلابی پوش فیت

*. انواع اتصالات تحت فشار چسبی

*. انواع اتصالات برقی

3. ابزار آلات: بخش ابزار آلات شامل دسته بندی زیر هستند.

*. آچار لوله گیر

*. جعبه ابزار

*. گرد بر

*. و سایر موارد

موارد کاربرد محصولات شرکت پلیکا پلیمر گلپایگان:

از محصولات این برند معمولا در موارد زیر استفاده م یکنند.

سیستم فاضلاب شهری_ سیستم آب رسانی شهری_ سیستم آب رسانی ساختمان_ سیستم آب یاری تحت فشار ( مزرعه)_ سیستم فاضلابی ساختمان ها_ سیستم آب رسانی از چاه های آب_ سیستم تخلیه آب باران_ سیستم هواکشی ساختمان ها_ انتقال کابل های برق و مخابراتی.

*. در این قسمت از متن قصد داریم تا اندکی بیشتر با اتصالات پلیکا آشنا شویم.

یکی از پر کاربرد ترین اتصالات پلیمری، اتصالات پلیکا می باشد. که جهت مصارف صنعتی مختلف از جمله فاضلاب شهری و خانگی و خطوط انتقال گاز و آب رسانی و همچنین مصارف مخابراتی تولید و در بازار به فروش می رسد. این نوع اتصالات در انواع مختلفی اعم از تبدیل ها، بوشن ها، سه راهی ها، زانو ها، بست ها ، رابط ها و غیره تولید می شوند که برای مصارف گوناگونی هستند.

از جمله موارد مصرف اتصالات پلیکا می توان به تغییر سایز و قطر لوله ها، آب بندی و انشعاب گیری، ایجاد تغییر در مسیر خط لوله و اتصال لوله های پلیکا به یکدیگر استفاده نمود.

به دلیل ویژگی ها و مزایای بسیار زیادی که اتصالات پلیکا دارند بسیار مورد توجه تخصصان و مجریان حوزه ساخت و ساز قرار گرفته اند و سالیان زیادی است که تولید این محصولات رونق بالایی داشته و بسیار پر فروش هستند.

*از جمله مهم ترین ویژگی های اتصالات پلیکا پلیمر گلپایگان می توان به آن ها اشاره کرد:

 1. این اتصالات وزن بسیار سبکی دارند.

 2. حمل و نقل آن ها به سهولت و به راحتی انجام می شود.

 3. پایین بودن هزینه تعمیرات و آب بندی سیستم.

4. در برابر ساییدگی کاملا مقاوم هستند.

5. نصب آن ها به آسانی و در کمترین زمان ممکن میسر می شود.

6. استقامت بالا در برابر اسید و باز و انواع خوردگی با مواد مختلف.

7. این اتصالات عمر بالایی دارند و بسیار با دوام هستند.

8. مقاوم در برابر رانش زمین و زلزله.

9. در برابر حرارت های بالا و آتش به خوبی مقاومت می کنند.

10. انتقال حرارت بسیار پایین.

این نکته قابل توجه است که لوله و اتصالات پلیمری همچون پلیکا و یا پی وی سی در هنگام نصب و آب بندی کاملا مطمئن کار می کنند و سطح داخلی این اقلام کاملا صاف و صیقلی می باشد و همین امر از رسوب گرفتن داخل لوله و اتصالات ممانعت کرده و انواع سیالات به راحتی و بدون اصطکاک در مسیر لوله کشی حرکت می کنند و همچنین باعث می شود نشتی سیستم به صفر برسد.

اتصالات پلیکا پلیمر گلپایگان از برند های شناخته شده دراین حوزه می باشد که در کلیه مراحل طراحی و تولید، تحت نظارت و کنترل دقیق کارشناسان مجرب قرار داشته و پس از تایید کنترل کیفیت وارد بازار می شود به همین دلیل محصولات این برند مناسب برای محیط زیست هستند.

پس از آشنایی با اتصالات پلیکا پلیمر گلپایگان به تعدادی از محصولات این برتد اشاره میکنیم:

*. درب دریچه بازدید از سایز 63 الی 200

*. سیفون های پایه دار

*. زانو پلیکا 45 درجه و 90 درجه در سایز های مختلف

*. رابط دریچه بازدید از سایز 63 تا 200

*. سه راهی پلیکا در دو مدل 45 درجه و 90 درجه در سایز های متنوع

*. درپوش پلیکا

*. سه راهی تبدیلی پلیکا

*. تبدیل پلیکا

*. چهار راه پلیکا

و غیره

و در انتهای مطلب به این مورد اشاره می کنیم که قیمت لوله های پلیکا (پی وی سی یو) بر حسب شاخه و هر شاخه 6 متری داخل لیست قیمت آورده شده است.

و همچنین اتصالات پلیکا پلیمر گلپایگان دارای زاویه 5/87 درجه هستند که 5/2 درجه با اتصالات عادی 90 درجه ای اختلاف داشته و همین تفاوت باعث ایجاد شیب مناسبی در سیستم می شود که حرکت فاضلاب را در لوله و اتصالات تسهیل کرده و از انسداد لوله و گرفتگی مجاری بر اثر رسوب فاضلاب جلوگیری می کند. زیرا یکی از عوامل مهم ایجاد انسداد در مسیر تاسیسات فاضلاب، کاهش سرعت حرکت سیال در حال عبور از شبکه فاضلابی می شود.


امیدواریم که با مطالعه این مطلب به طور کامل و جامعی با شرکت پلیکا پلیمر گلپایگان اصل و خط مشی این شرکت و همچنین محصولات متنوع این واحد تولیدی به طور کامل آشنا شده باشید و همچنین پیشنهاد می کنیم جهت دریافت اطلاعات فنی دقیق تر و آشنایی با بهترین برند ها و مناسب ترین قیمت ها حتما با کارشناسان رادیس پایپ در ارتباط باشید.