معرفی کامل شرکت سوپرپایپ

کارخانه سوپرپایپ پس از اتمام جنگ تحمیلی و سپری شدن سال های سخت دهه 60 در حالی شروع به فعالیت کرد که کشور عزیز مان ایران، نیاز مبرمی به بازسازی داشت. 

این واحد تولیدی در خرداد ماه 1376 و با هدف رفع نیازهای کشور در زمینه تولید لوله‌های تلفیقی پنج لایه، در جزیره زیبای قشم تاسیس شد.

در واقع می‌توان گفت که در سال 1376 واقعه مهمی در صنعت لوله‌سازی کشور اتفاق افتاد و برای نخستین بار در کارخانه سوپرپایپ تولید لوله‌های 5 لایه به طور رسمی آغاز شد و با تولید محصولی کاملا متفاوت و جدید وارد حوزه صنعت تاسیسات شد.

شرکت سوپرپایپ از آغاز شروع فعالیت خود که به عنوان نخستین تولیدکننده لوله‌های تلفیقی 5 لایه در منطقه خاورمیانه و پنجمین شرکت در جهان شناخته می شود، همواره دید گاهی علمی همراه با نگرشی مهندسی برای حضور ماندگار در بازار صنعت ساختمان و تاسیسات را برنامه‌ریزی کرده و مدنظر داشته است. همین عامل سبب تمایز لوله  پنج لایه سوپرپایپ با سایر لوله‌های پنج لایه شده است.

و از آن‌جا که کیفیت محصولات تولیدی، مهم‌ترین اصل در پایداری حضور در عرصه فروش و بازار است، این شرکت انرژی و هزینه بالایی را صرف این امر مهم کرده و توانسته در این مسیر سخت به طور ثابت قدم گام بردارد.

در سال های اخیر و پس از گذشت تقریبا دو دهه از شروع فعالیت شرکت سوپرپایپ، این کارخانه تبدیل به یکی از بزرگ ترین و معتبر ترین کار خانه های کشور شده و همچنین با صادرات محصولات خود به کشور های هم جوار توانسته حضور قدرت مندی در بازار سایر کشور ها نیز داشته باشد.

لیست قیمت لوله و اتصالات سوپرپایپ

واحد تولیدی سوپرپایپ با احداث کار خانه خود موجب ورود تکنولوژی، دانش روز و تجربه های شرکت آلمانی یوپونور به کشور شد و همین امر موجب صرفه جویی ارزی قابل توجهی در بخش صنعت تاسیسات گردید.

سال های متمادی است که اکثر متخصصان و دست اندر کاران فعال در  بخش صنعت تاسیسات در کشور، سوپرپایپ را به عنوان یک شرکت قابل اعتماد و متفاوت در این حوزه می شناسند و از مشخصه های تفاوت این شرکت می توان به کیفیت بالای محصولات آن و ایمنی و راحتی بیشتر که مجریان و مشتریان تجربه کرده اند اشاره نمود.

در مورد شرکت و محصولات برند سوپرپایپ باید به این نکته اشاره کرد که هر کجا جهت انتخاب محصولی کیفیت مورد توجه باشد، این شرکت در بالاترین و ممتاز ترین رده ها ارزیابی شده است.

در جهت تایید سخن قبل به این مطلب اشاره میکنیم که در آخرین جشنواره ای که در مرکز تحقیقات ساختمان برگزار شد، شرکت سوپرپایپ به لحاظ کیفیت محصولات برند برگزیده این مرکز شناخته شد. (مرکز تحقیقات ساختمان، معتبر ترین مرجع تحقیقاتی در زمینه مصالح ساختمانی است).

همچنین حضور و استفاده از میلیون ها متر از لوله های برند سوپرپایپ در مهم ترین و شناخته شده ترین پروژه های ملی در سراسر کشور عزیز مان ایران، دلیل دیگری بر اثبات این ادعا و نشان گر اعتماد بالای متخصصین و مجریان این حوزه به محصولات با برند سوپرپایپ است.

پس از معرفی کلی شرکت سوپر پایپ در ادامه به بررسی فنی و تخصصی تر از محصولات این برند می پردازیم.

کیفیت محصولات سوپرپایپ

کلیه فعالان و متخصصان در زمینه ساخت و ساز به این موضوع اذعان دارند که کیفیت تاسیسات ساختمان و به خصوص بخش لوله کشی آن، نقش بسیار مهم و قابل توجهی در افزایش طول عمر و ماندگاری بنا دارد. به همین جهت سیستم لوله کشی سوپرپایپ، مورد توجه و انتخاب اجتماع مهندسین کشور در حوزه ساخت و ساز بوده و به دلیل کیفیت بالای این محصولات سرمایه گذاری مطمئنی جهت اعتبار بخشیدن به آن ساختمان است.

و همچنین استفاده از این محصولات ضمن بالا بردن ارزش ساختمان، آسودگی بیشتری را برای ساکنین آن بنا در طول سال های متمادی به همراه دارد.

علت به کار گیری و استفاده از محصولات شرکت سوپرپایپ در مهم ترین پروژه های کشور و همین طور حضور در ده ها پروژه های بزرگ و کوچک دیگر این است که این شرکت کامل ترین خدمات مهندسی را به همراه لوله و اتصالات مطمئن را به همراه پشتوانه معتبر شرکتی ارائه می کند.

در حال حاضر از محصولات گروه تولیدی سوپرپایپ در زمینه های زیر استفاده می شود:

*. لوله کشی آب سرد و گرم بهداشتی

*. لوله کشی سیستم های گرمایشی و سرمایشی

*. سیستم های گرمایش از کف

*. تاسیسات بیمارستانی از جمله استفاده در دستگاه های دیالیزی

*. انشعابات آب شهری

*. تاسیسات صنعتی به خصوص لوله کشی هوای فشرده

در مورد شرکت سوپرپایپ این نکته قابل ذکر است که حوزه اصلی فعالیت آن ها در زمینه تاسیسات مکانیکی ساختمان ها بوده و همواره سعی بر ان داشته اند که راه حل های مدرن و کارامد را برای حل معضلات ساختماه های امروزی ارائه کنند. 

دیدگاه شرکت سوپرپایپ همواره بر این اصل استوار است که بدون خلاقیت نمی توان تحولی ایجاد کرد و بدون نو آوری و استفاده از ایده های جدید نمی توان راه حل های نوین برای مشکلات پیشنهاد کرد.

بدین ترتیت این واحد تولیدی سعی کرده که همواره در مسیر نو اندیشی و نو آوری قدم برداشته و در این مسیر استوار بماند.

همان طور که در بالا ذکر کردیم چون که خط اصلی فعالیت شرکت در مسیر تاسیسات مکانیکی ساختمان بوده، واحد تولیدی سوپرپایپ سعی کرده که از سال 1376 تا به امروز و به طور مستمر محصولاتی جدید با ویژگی های نوین را به بازار معرفی و عرضه کند که هر یک از این سیستم های تاسیساتی معرفی شده راه حل مطمئنی برای حل یک مشکل تاسیساتی در سازه ها بوده است.

از جمله معضلاتی که این شرکت در رفع و حل آن ها تلاش بسیار نموده است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاهش هدر رفت انرژی و سعی در حفظ منابع انرژی
  • کاهش هزینه های تاسیساتی ساختمان ها
  • ایمنی بیشتر سازه مورد نظر
  • و غیره.....

پس از معرفی کلی شرکت سوپرپایپ و آشنایی با خط مشی اصلی این واحد تولیدی در ادامه سعی داریم با محصولات این شرکت اندکی بیشتر آشنا شویم.

لوله‌های 5 لایه سوپرپایپ

لوله پنج لایه سوپرپایپ که معروف ترین محصول از تولیدات این شرکت به شمار میرود نسل جدیدی از لوله های 5 لایه هستند با جدید ترین تکنولوژی روز که تلفیق فلز و پلیمر است ساخته شده که معروف به PEX-AL-PEX هستند، این فناوری لوله های 5 لایه سوپرپایپ را تبدیل به لوله هایی بسیار با کیفیت، مطمئن و با دوام کرده است. به این صورت که این لوله ها مزایای لوله های فلزی و پلیمری را به طور هم زمان دارند بدون اینکه هیچ کدام از معایب این دو را در ترکیب خود داشته باشند.

از جمله معایب لوله های فلزی که باعث وارد آمدن سالانه میلیارد ها تومن خسارت به تاسیات می شد خوردگی و رسوب گیری بالای این لوله ها می باشد. که باعث کاهش عمر مفید ساختمان هم می شوند و در مورد لوله های پلیمری هواره این نقد به آن ها وارد است که تحمل دما و فشار بالا را نداشته و ضریب انبساط طولی شان زیاد بوده به طوری که کمتر از لوله های فلزی نیست.

در فرایند تولید لوله و اتصالات سوپرپایپ، لایه های فلز و پلیمر به کار رفته طی یک پروسه دقیق تو سط دو لایه چسب مخصوص با هم ترکیب می شوند. و کیفیت بالای محصولات سوپرپایپ نشعت گرفته از نحوه تلفیق و ترکیب شدن و چسبندگی این لایه ها به یکدیگر است.

لوله و اتصالات 5 لایه سوپرپایپ آخرین دستاورد تکنولوژی می باشد که برای تمام قسمت های تاسیسات ساختمان قابل استفاده است. همچنین استفاده از فناوری PEX-AL-PEX در تولیدات این شرکت کمک شایانی به بهبود کیفیت آب آشامیدنی کرده و سهولت در نصب و استفاده از این لوله و اتصالات باعث شده تا محصولی مناسب و پر کاربرد در تاسیسات ساختمان ها باشد.

محصولات این شرکت معمولا طول عمری بالا تر از صد سال داشته  و با دستگاه های هیدروستاتیک مورد آزمایش قرار گرفته اند و تحمل 10 بار فشار و 95 درجه سانتی گراد حرارت را دارند. و باعث تشکیل و تضمین یک سیستم لوله کشی کارامد و بدون نیاز به تعمیرات و نگهداری های سخت شده است.

مراحل تولید لوله و اتصالات سوپرپایپ که با به کار گیری تکنیک های خاص همراه بوده باعث شده که این محصولات به صورت یک پارچه بوده و خصوصیات متفاوت و متمایزی را دارا باشند که در مقاله بعدی با عنوان علت تمایز لوله سوپرپایپ به معرفی تعدادی از آن ها می پردازیم.